CZAS TRWANIA ZABIEGU
30 minut
__________________________________________
CZAS REKONWALESCENCJI
2-3 dni
__________________________________________
REKOMENDOWANA ILOŚĆ
ZABIEGÓW
2-4 w serii
__________________________________________
EFEKT WIDOCZNY PO
14 dniach
Jak często trzeba powtarzać zabieg?
Zabieg należy powtórzyć w serii zabiegowej 3-4 razy z odstępem miesięcznym, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Utrzymanie się efektu po skończonej serii indywidualnej jest kwestią indywidualną, na którą wpływa wiele czynników płynących z wnętrza organizmu, tj.: odpowiednie nawodnienie, unormowane hormony czy też wystarczająca ilość snu, dieta oraz predyspozycje genetyczne.
Co lepsze mezoterapia czy stymulatory tkankowe?
Wybór pomiędzy mezoterapią a stymulatorami tkankowymi zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań skóry, a także od rodzaju i stopnia problemu, który pacjent chce rozwiązać za pomocą zabiegu.
Czy zabieg jest bolesny?
Podczas zabiegu może być odczuwalny delikatny dyskomfort, ponieważ preparaty są wstrzykiwane podskórnie, co wiąże się z odczuwaniem niewielkiego rozpierania. W przypadku zabiegu stymulatorami tkankowymi stosuje się znieczulenie miejscowe, które minimalizuje uczucie bólu i redukuje je do minimum.
Czy po zabiegu będę bardzo opuchnięta?
Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Obrzęk ten ustępuje samoczynnie w ciągu kilku dni po zabiegu.
EFEKTY ZABIEGU
ujędrnienie i zagęszczenie skóry
podkreślenie owalu twarzy
redukcja drugiego podbródka i chomików
działanie antygrawitacyjne
redukcja zmarszczek
nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry
WSKAZANIA DO ZABIEGU
cienka i pomarszczona skóra twarzy oraz innych partii ciała
głębokie fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki między nosem i ustami
zapadnięte, zwiotczałe policzki
zmarszczki na policzkach
zmarszczki na podbródku
zmarszczki okolic kości policzkowych
bruzdy w kącikach ust
zmarszczki „marionetkowe”
lipoatrofia
ZALECENIA POZABIEGOWE
bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu, najlepiej zrobić to dopiero następnego dnia
należy unikać wysiłku fizycznego w dniu wykonania zabiegu
w przypadku obrzęku pozabiegowego można zastosować zimny okład
należy masować miejsca zabiegowe przez 10 dni, 10 minut rano i 10 minut wieczorem
należy ograniczyć opalanie obszarów poddawanych zabiegowi i unikać ekspozycji na promieniowanie UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia
należy pielęgnować skórę przy użyciu kremów regenerujących, które są obojętne dla skóry (bez kwasów owocowych, retinolu, wit. C itp.)
PRZECIWSKAZANIA
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
infekcje w proponowanych miejscach wstrzyknięć
ciąża i karmienie piersią
przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi
stosowanie w tych samych okolicach innych trwałych/długo utrzymujących się preparatów wypełniających
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe, których skład bazuje m.in. na kwasie hialuronowym nieusieciowanym, kolagenie czy polinukleotydach preparaty pobudzające odbudowę kolagenu.
Są to związki chemiczne występujące fizjologicznie w organizmie, które poprzez pobudzanie wytwarzają włókna kolagenowe i elastynę, przyczyniają się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry i poprawia jej jędrność.
Polinukleotydy natomiast mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.
Stymulatory tkankowe mogą być stosowane do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).
Stymulatory tkankowe służą bardziej do kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia itp. niż do usuwania pojedynczych zmarszczek.
Jak przygotować się do zabiegu?
Podawanie stymulatora tkankowego odbywa się drogą iniekcyjną. Dlatego na dwa tygodnie przed i tydzień po zabiegu Pacjent nie może stosować leków lub substancji wpływających na krzepliwość krwi. Nie wolno stosować witaminy E czy aspiryny.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Po dokładnym zebranym wywiadzie lekarz dobiera odpowiedni preparat do skóry pacjenta. Preparat aplikowany jest w ustalone partie przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igiełkami. Po zakończeniu aplikacji lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat.
Działanie regeneracyjne preparatu przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatu zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu.
W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.
• Kontakt